מי אני


פורטרט עדי שניהנדסאית אדריכלות נוף - בוגרת המסלול לאדריכלות נוף במכללת רופין. בעלת עסק עצמאי לתכנון והקמת גנים ציבוריים וגינות נוי. 

האהבה שלי לעולם הצומח, ליופי ולחושניות שבו, טמונה בזרעים שנזרעו לאורך השנים, נבטו על קרקע פורייה והבשילו לכדי הכרה שזהו התחום בו אני רוצה לעסוק. אסטטיקה ועיצוב העסיקו אותי תמיד, והחיבור בין התחומים סלל באופן טבעי את הדרך לתכנון ועיצוב גנים. 

במשך שנות עבודתי למדתי כי עיצוב גינה הוא קודם כל תהליך של דו-שיח. ההקשבה ללקוחות, לכל בקשה ומשאלה, היא זו היוצרת בסופו של דבר גן המתאים בדיוק לבעליו ואינו דומה לכל גן אחר. תכנון הגן הוא שילוב בין צרכים, רצונות ותנאי השטח, תוך שימוש בידע מקצועי ומחשבה לטווח ארוך. בבואי לתכנן את הגן אני מתייחסת לכל המרכיבים הללו. אני בודקת מהם הצרכים והפונקציות אותם אמור הגן למלא, מהם הרצונות, הציפיות והפנטזיות, וכיצד הם יכולים להשתלב בתנאי הקרקע, האקלים ומיקומו הגיאוגרפי והטופוגרפי של הגן. 

כל זאת באמצעות קו עיצובי ברור ומוקפד המחבר בין הבית לחוץ ומאחד בתוכו את כל מרכיבי הגן: ערוגות, פינות ישיבה, שבילים, הצללה, ריחות, צבעים, וטעמים. אני מלווה את הלקוחות בכל שלבי התכנון וההקמה ואף ממשיכה הלאה עם התבגרותו של הגן. 

המגוון והעושר של עולם הצומח והמפגש שלו עם הדומם יוצרים אין-סוף שילובים ואפשרויות, וכל גינה (ציבורית או פרטית) היא עבורי הזדמנות ליצירה חדשה...